Tippek a praktikus pakoláshoz
  2024-10-25 00:00:00

Tippek a praktikus pakoláshoz

Íme néhány hasznos tipp, a praktikus pakolás érdekében!

Pakolás, de mibe?

Talán ez a legfontosabb kérdés! A bőrönd mérete meghatározza a rendelkezésre álló helyet, de például az utazás hosszától is függhet, hogy mekkora bőröndöt választunk.

bőröndök, bőrönd szettek

A bőrönd mérete

Rövid repülős utakra egyértelműen a kabinbőrönd a legjobb megoldás. Ezek a bőröndök a legtöbb légitársaság kabinterébe felvihetők, azért persze a legjobb, ha mindig ellenőrzöd a megengedett méretet. Arra is fontos odafigyelni, hogy a bőrönd hordozhatósága számodra kényelmes legyen, ezért nem árt, ha mérlegeled, hogy a húzós kétkerekű, vagy négykerékkel rendelkező bolygókerekű változatot preferálod. A klasszikus, nagyobb vagy közepes méretű bőrönd már hosszabb utakra, több holmi pakolására alkalmas. Kialakítását tekintve, zakók, ingek tárolására azért alkalmasabb, mint a kisebb méretű kabinbőrönd (persze, ha van öltönyzsákunk, akkor a kabinbőrönd sem probléma ebből a szempontból). Szépen, gyűrődésmentesen pakolhatunk bele elegánsabb ruhákat. A nagyobb hely persze több lehetőséget kínál, így már több cipőt, és ruhavariációt vihetünk magunkkal.

kabinbőrönd, kabintáska

Puhafedeles, vagy keményfedeles bőrönd?

A bőrönd kialakítása, anyaga is lehet szempont, egyrészt van, aki jobban szereti a puhafedeles, van, aki pedig a keményfedeles bőröndöt részesíti előnyben. Másrészt, ami a súlyt illeti nincs olyan nagy különbség a két változat között, ugyanis a modern anyagok megjelenésével már a keményfedeles bőröndök nagy része is pehelykönnyű. Ami talán a puhafedeles bőrönd mellett szól, hogy könnyebben pakolhatunk bele, mivel valamelyest képes „tágulni”, szóval akár pufira is tömhetjük. Ami pedig a keményfedeles bőrönd mellé teheti le voksunkat, az pedig az értékeink védelme. Ha bármilyen törékeny anyagú tárgyat szeretnénk szállítani, arra valószínűleg alkalmasabb a keményebb kialakítású bőrönd. A kemény külsejű bőröndnél arra érdemes figyelmet fordítani, hogy a borítása polikarbonát legyen. Ez az az anyag, ami erős, de rugalmas is egyben, ezáltal jobban viseli, ha dobálják, ami azért a repülős utazások során gyakran előfordul.

keményfedeles, puhafedeles bőrönd

Nesszeszer, vagy beauty bag?

A pipere holmik pakolása, tárolása is okozhat némi dilemmát. Ha viszonylag rövid utazásra készülünk, akkor nem érdemes nagy kiszerelésű pipere cuccokkal készülni, jobb, ha kisebb változatokban gondolkodunk. A meglévő tusfürdők, krémek, samponok és még sorolhatnánk, áttölthetők kisebb hordozható műanyag flakonokba és ezek a repülőgép kabinjába is felvihetők. Mivel jól zárhatóak és külön műanyag tasakban tárolhatók, ezért tökéletesen biztonságban lesznek mellettük a ruháink, értékeink, biztosan semmi sem folyik ki ezekből a műanyag üvegekből. Ráadásul, ha jól kimérjük és beosztjuk a mennyiségeket, akár egy hétre is elég lehet a flakonokban lévő adag. Higiénikus is a használata, hiszen lehet pipettát, vagy apró kanalat is használni, így nem szennyezzük az anyagokat. Ugyanakkor fenntartható megoldás, mert elmosható és tisztítható, többször is használhatjuk.
Amennyiben szeretnénk a bőröndbe tenni és az utazás során ott tárolni a pipere holmikat, akkor jó lehet egy nesszeszer, vagy egy beauty bag. A nesszeszer jobban alkalmazkodik a bőrönd belső tereihez, míg a keményfedeles beauty bag azért több helyet foglal. Viszont nagyszerűen pakolhatunk bele, mert szuper a kialakítása.

beauty bag, nesszeszer

Egyéb tippek, praktikák

Bárki bármit mond, azért a bőrönd a legpraktikusabb, mondhatni aduász, ha pakolásról van szó. Akár puhafedeles, akár keményfedeles mindenképpen praktikusabb pakolást tesz lehetővé a sporttáskához, vagy egy egyszerűbb kabintáskához képest.
Ha a ruhákat szorosan feltekerve tesszük a bőröndbe, akkor kevésbé gyűrődnek és könnyebb is elhelyezni őket. A cipők talpára húzhatunk filléres zuhanysapkát és máris nem koszolják össze a ruhákat, nyugodtan lehet melléjük pakolni. De ha fenntartható megoldásra vágyunk, akkor még jobb megoldás a cipők pakolására egy vászonzsák, amelyet hazafelé szennyeszsákként is használhatunk. A zoknikat és az erre használatos tasakba vagy zacskóba pakolt fehérneműket beletehetjük a cipőkbe, így szintén helyet spórolhatunk. Ne feledjük a 100ml-es szabályt, azaz ennél több folyadékot nem lehet felvinni a repülőre, de egyébként is az a legjobb, ha mindig az adott repülőtársaság honlapján tájékozódunk az aktuális szabályokról!